ZORNOTZAKO NAZIOARTEKO KROSA



Historiala

Zornotzako Kroseko historiala eta edizio bakoitzeko sailkapenak.

URTEA GIZONEZKO ABSOLUTUKO TXAPELDUNA EMAKUMEZKO ABSOLUTUKO TXAPELDUNA SAILKAPENAK
2021 Awet HABTE (ERI) Francine NIYOMUKUNZI (BDI) Sailkapenak
2020 Enyew MEKONNEN (ETH) Tsige ABREHA (ETH) Sailkapenak
2019 Stanley Waithaka MBURU (KEN) Trihas GEBRE AUNOON (ESP) Sailkapenak
2018 Timothy TOROITICH (UGA) Trihas GEBRE AUNOON (ESP) Sailkapenak
2017 Nguse Tesfaldet AMLOSOM (ERI) Jessica Anne MARTIN (GBR) Sailkapenak
2016 Thomas AYEKO (UGA) Mercy CHERONO (KEN) Sailkapenak
2015 Timothy TOROITICH (UGA) Magdalene MASAI (KEN) Sailkapenak
2014 Cyprian KIMURGOR KOTUT (KEN) Magdalene MASAI (KEN) Sailkapenak
2013 Mark KIPTOO (KEN) Magdalene MASAI (KEN) Sailkapenak
2012 Joseph EBUYA (KEN) Nazareth WELDU (ERI) Sailkapenak
2011 Joseph EBUYA (KEN) Pauline KORIKWIANG (KEN) Sailkapenak
2010 Hunegnaw MESFIN (ETH) Ann KARINDI MWANGI (KEN) Sailkapenak
2009 Samuel TSEGAY (ERI) Linet MASAI (KEN) Sailkapenak
2008 Tariku BEKELE (ETH) Vivian CHERUIYOT (KEN) Sailkapenak
2007 Micah KOGO (KEN) Vivian CHERUIYOT (KEN) Sailkapenak
2006 Abraham CHEBII (KEN) Rosa MORATÓ RODRIGUEZ (ESP) Sailkapenak
2005 Ahmad Hassan ABDULLAH (QAT) Benita JOHNSON (AUS) Sailkapenak
2004 Boniface KIPROP (UGA) Ejigayehu DIBABA (ETH) Sailkapenak
2003 Albert CHEPKURUI (KEN) Teyba ERKESSO (ETH) Sailkapenak
2002 Julius NYAMU (KEN) Susan CHEPKEMEI (KEN) -
2001 Paul KOSGEI (KEN) Noemi MUGO (KEN) -
2000 Sergey LEBID (UKR) Gete WAMI (ETH) -
1999 Richard LIMO (KEN) Gete WAMI (ETH) -
1998 Paul KOECH (KEN) Jackline MARANGA (KEN) -
1997 David CHELULE (KEN) Elena FIDATOV (ROM) -
1996 Josephat MACHUKA (KEN) Derartu TULU (ETH) -
1995 Paulo GUERRA (POR) Rose CHERUIYOT (KEN) -
1994 Domingos CASTRO (POR) Hellen KIMAIYO (KEN) -
1993 Munduko Kros Txapelketaren egoitza.
1992 Fita BAYISA (ETH) Luchia YISHAK (ETH)
1991 Ezequiel BITOK (KEN) Susan SIRMA (KEN) -
1990 Domingos CASTRO (POR) Luchia YISHAK (ETH) -
1989 Tim HUTCHINGS (GBR) Helen TITTERINGTON (GBR) -
1988 Francisco SÁNCHEZ (ESP) Jane FURNISS (GBR) -
1987 José REGALO (POR) Cornelia BÜRKI (SUI) -
1986 Tony MILOVSOROV (GBR) Rosa MOTA (POR) -
1985 Wodajo BULTI (ETH) Ana Isabel ALONSO (ESP) -
1984 Michael BISHOP (GBR) Jane FURNISS (GBR) -
1983 Uholdeengatik bertan behera utzi zen edizioa.
1982 Eshetu TURA (ETH) Edizio honetan ez zen emakumezkoen proba jokatu. -
1981 Antonio PRIETO (ESP) Edizio honetan ez zen emakumezkoen proba jokatu. -
1980 John WILD (GBR) Edizio honetan ez zen emakumezkoen proba jokatu. -
1979 Roy BAYLEY (GBR) Edizio honetan ez zen emakumezkoen proba jokatu. -
1978 Fidel GARCÍA (ESP) Edizio honetan ez zen emakumezkoen proba jokatu. -
1977 Mariano HARO (ESP) Edizio honetan ez zen emakumezkoen proba jokatu. -
1976 Mariano HARO (ESP) Edizio honetan ez zen emakumezkoen proba jokatu. -
1975 Mariano HARO (ESP) Edizio honetan ez zen emakumezkoen proba jokatu. -
1974 Mariano HARO (ESP) Edizio honetan ez zen emakumezkoen proba jokatu. -
1973 Mariano HARO (ESP) Edizio honetan ez zen emakumezkoen proba jokatu. -
1972 Juan HIDALGO (ESP) Edizio honetan ez zen emakumezkoen proba jokatu. -
1971 Mariano HARO (ESP) Edizio honetan ez zen emakumezkoen proba jokatu. -
1970 Antonio FRECHILLA (ESP) Edizio honetan ez zen emakumezkoen proba jokatu. -
1969 José Antonio BEGOÑA (ESP) Edizio honetan ez zen emakumezkoen proba jokatu. -
1968 José Miguel MAÍZ (ESP) Edizio honetan ez zen emakumezkoen proba jokatu. -
1967 José María BARRIENTOS (ESP) Edizio honetan ez zen emakumezkoen proba jokatu. -
1966 José Antonio BEGOÑA (ESP) Edizio honetan ez zen emakumezkoen proba jokatu. -
1965 Nicolás LÓPEZ (ESP) Edizio honetan ez zen emakumezkoen proba jokatu. -
1964 Mariano HARO (ESP) Edizio honetan ez zen emakumezkoen proba jokatu. -
1963 Pablo FERNÁNDEZ (ESP) Edizio honetan ez zen emakumezkoen proba jokatu. -
1962 José FERNÁNDEZ (ESP) Edizio honetan ez zen emakumezkoen proba jokatu. -
1961
1960 José FERNÁNDEZ (ESP) Edizio honetan ez zen emakumezkoen proba jokatu. -
1959
1958
1957
1956
1955